Portal - Wieliczka
polski Strona główna / Parafia Janowice / Ogłoszenia Parafialne / PIELGRZYMKA ALPEJSKA
Menu
- Log in
PIELGRZYMKA ALPEJSKA

OGŁOSZENIE O PIELGRZYMCE

 

 Pielgrzymka organizowana jest przez Parafię   Podwyższenia Krzyża Świętego w Janowicach.  Z upoważnienia Proboszcza Parafii ks. Jana Mrózka  organizatorem pielgrzymki jest P. Ryszard Gabryś zam. w Janowicach 169 tel. 012 250 13 73

SZLAKIEN SANKTUARIÓW ALP   -   6 DNI

 

Termin: lipiec 2010/ dokładny termin pielgrzymki podany zostanie po uzgodnieniu ostatecznej trasy z biurem podróży.

 Dzień 1 Mariazell

 

O ustalonej godzinie (wcześnie rano), spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Msza Św. Następnie udamy się w kierunku Austrii. Po południu przyjedziemy do Mariazell, Narodowego Sanktuarium Maryjnego Austrii, założonego ponad 800 lat temu przez benedyktynów. Nawiedzimy Bazylikę Matki Boskiej malowniczo położoną w krajobrazie gór styryjskich. Zobaczymy Ołtarz Łaski z cudowną figura Matki Bożej. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2 Melk

Rano śniadanie, następnie przejazd do Melku, miasta w Dolnej Austrii, nad Dunajem, gdzie znajduje się słynne Opactwo benedyktyńskie, prawdziwa perła baroku. Następnie przejazd na nocleg w kierunku granicy szwajcarskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3 Einsiedeln

Rano po śniadaniu przejedziemy do Einsiedeln, najważniejszego Sanktuarium Szwajcarii, związanego z życiem św. Meinarda. Tu czczona jest cudami słynąca figura Czarnej Madonny. Nawiedzimy wspaniałą, monumentalną Bazylikę, bogato zdobioną freskami i stiukami przez najlepszych ówczesnych mistrzów. Msza Św. Następnie udamy się do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4 Wieskirche, Ottobeuren  

Śniadanie, następnie przejazd do Wieskirche, gdzie zobaczymy Kościół pielgrzymkowy pod wezwaniem Biczowanego Zbawiciela na Łące w Steingaden. To jedna z najsłynniejszych świątyń rokokowych świata. Centrum świątyni stanowi figura cierpiącego Chrystusa, biczowanego Zbawiciela. Dalej przejazd do Ottobeuren, gdzie zobaczymy Opactwo Benedyktyńskie, założone w 764 roku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

 

Dzień 5  Monachium, Altotting, Marktl am Inn

Rano po śniadaniu przejedziemy do Monachium, miejsca ostatniej posługi biskupiej obecnego Ojca Świętego Benedykta XVI. Zobaczymy Katedrę Frauenkirche (kościół NMP) pochodząca z XV wieku jest najbardziej znaną świątynią w Monachium. Spacer po starówce. Dalej przejazd do Altoetting, głównego ośrodka kultu maryjnego w Niemczech. Nawiedzimy kościółek Matki Bożej Łaskawej, gdzie znajduje się cudami słynąca drewniana figura Matki Bożej zwana Czarną Madonną. Msza Św. W tym dniu zobaczymy również Marktl am Inn, miejsce urodzenia Papieża Benedykta XVI. Przejazd na nocleg w okolice Altotiing. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6 

Rano po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Janowic w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Cena: 1350 zł /os

 

 

CENA ZAWIERA:

  • Transfery autokarem na trasie pielgrzymki (rozkładane fotele, klimatyzacja, video/DVD, barek, wc)
  • 5 noclegów w hotelach **/***
  • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
  • Ubezpieczenie KL+NW
  • Opieka  pilota
  • Podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych – ok. 30 euro, napojów do obiadokolacji

 

Warunki płatności

 

1

Zaliczka przy zapisie na pielgrzymkę

300.00

 

2

II rata do końca m-ca  marca 2010

300.00

Zapis w marcu 2010- obowiązuje wpłata 600 złotych         / /300 +300/

3.

II rata do końca m-ca  kwietnia 2010

300.00

Zapis w kwietniu 2010 obowiązuje wpłata  900.00 złotych /300+600/

3.

II rata do końca m-ca  maja 2010

300.00

Zapis w maju 2010 obowiązuje wpłata 1200.00 złotych

/300 + 900 /

4. 

Iv rata do 15 czerwca 2010

150.00

Zapis w I połowie czerwca 2010 obowiązuje wpłata 1350.00 złotych 

 

Płatność zaliczki i płatność ratalna u organizatora pielgrzymki Ryszarda Gabrysia lub na konto Biura podróży Orlando Travel w Skawinie / tylko kolejne raty/  Zaliczka obowiązkowo płatna u organizatora. Numer konta biura podróży podany zostanie przy wpłacie zaliczki .Przy zapisie proszę podanie nr paszportu.

 

ORGANIZATOR

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP